x
X C M G

Yeşil için İnovasyon

Yeşil için İnovasyon - Yeşil XCMG bauma2022'de tanıtılıyor ve yeni enerji kaynakları kullanan ürünler "çift karbon" teknolojisiyle XCMG'nin Yeşil ve Düşük Karbon Stratejisinin Kısa Analizi ve Yeşil için İnovasyon hedeflerine katkıda bulunuyor.

Küresel ısınma insan toplumu için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Aşırı karbondioksit emisyonları, buzulların erimesi, deniz seviyesinin yükselmesi, yüksek sıcaklık, sıcak hava dalgaları ve ekolojik çevrenin zarar görmesi gibi bir dizi sorunu beraberinde getiren küresel ısınmanın ana nedenidir. Küresel ekosistem geri dönülemez bir şekilde etkilenmektedir. Dünyanın sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak için karbondioksit emisyonlarının kontrolünü küresel bir mesele olarak ele almalıyız. Yeşil çözümleri ve düşük karbon tüketimini teşvik etmek, tüm ülkelerin kaçınılmaz sorumluluğudur.

Karbon zirvesi ve karbon nötrlüğü hedeflerinin rehberliğinde XCMG, “çift karbon” hedefine sıkı sıkıya bağlı olduğunu ve daha yeşil, teknolojik ve akıllı bir gelişime doğru önemli ilerlemeler kaydettiğini gösteren "XCMG Karbon Nötr Eylem Planı Anahattı "nı resmi olarak yayınladı. Anahat, XCMG'nin "2027'de karbon zirvesi" ve "2049'da karbon nötrlüğü" stratejik hedeflerini netleştiriyor ve "yeşil XCMG düşük karbonlu bir dünya yaratıyor" vizyonunu şematize ediyor. Bu çalışmalar aynı zamanda XCMG'nin "yeni mühendislik teknolojilerini keşfetmeye ve aynı zamanda küresel inşaat sektörü ve küresel müşteriler için net sıfır karbon bilinci yaratmaya" kararlı olacağını gösteriyor. XCMG, işletmeleri yüksek kaliteli ve sürdürülebilir olan, bununla beraber yeşil ve düşük karbonlu bir kalkınma yoluna yönlendirmeye devam ediyor.

İş makinelerinin "karbon zirvesine" ve "karbon nötrlüğüne" ulaşmasının bir yolu, yeni enerji teknolojilerinin teşvik edilmesi ve uygulanmasıdır. "Çift karbon" hedefine odaklanan XCMG, gelişmiş enerji tasarrufu ve çevre koruma teknolojileri, süreçleri ve ekipmanlarının Ar-Ge'sini sürekli olarak genişletmektedir. Yeni enerji ve elektrikli ürünlerin gelişim trendine öncülük etmeye devam etmektedir.

Dünyanın XCMG'nin aktif tepkisini ve değişimini görmesini sağlamak, "geleneksel üretimin yeşile dönüşümünü hızlandırma" felsefesini özümsemek ve küresel endüstriyi "Akıllı Üretim 4.0" ile teşvik etmek için XCMG, “Yeşil için İnovasyon” konusunu tema olarak almıştır ve Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen 33. bauma Fuarı sırasında 10'dan fazla yeni enerji ürününü piyasaya sürmüştür. Bu tema aynı zamanda bauma'nın odaklandığı dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konularını da yansıtacak nitelikte tasarlanmıştır. XCMG, bauma platformundan mümkün olduğunca faydalanmak, inşaat sektöründeki gelişime açık alanları herkes ile beraber keşfetmek ve açık görüşlülükle sıfır emisyon hedeflerinin gerçekleştirilmesini sağlamak için çeşitli ortaklarla aktif olarak çalışmalar yürütmektedir.

XCMG'nin Yeşil İnovasyon Yolunun İncelenmesi

Son yıllarda, yeşil kalkınmanın "akıllı üretim" ile desteklenmesi, yerel imalat endüstrisinin karbon emisyonun azaltılmasını hızlandırması için önemli araçlardan biri haline gelmiştir. Bu hareketin ana hatlarını "inovasyon odaklı ve akıllı bir üretim şekli"nin geliştirilmesi olarak belirleyen XCMG, sadece "Akıllı Üretim 4.0" stratejisini oluşturmakla kalmadı, aynı zamanda "çift karbon" hedefine odaklanan yeni bir yola da girmiş olmuştur.

Haziran 2021'in ortasında, XCMG sektörde lider konumda olan iki elektrikli kamyon ile Yeni Zelanda'nın en büyük inşaat makineleri fuarına katıldı. Yeni Zelanda Ulaştırma Bakanı Michael Wood, XCMG E700 elektrikli çekiciyi bizzat kendisi test etti ve üründen övgüyle bahsetti. XCMG tarafından sergilenen E700 elektrikli damperli kamyonlar ve E300 elektrikli kamyonetlerin tamamı fuarın ilk gününde satıldı. XCMG'nin yeni enerji türleri kullanan ürünleri yerel uzmanlar ve müşteriler tarafından da güzel karşılandı.

XCMG elektrikli kamyonet E300, 2018'in başlarında Yeni Zelanda pazarına girdi ve üst düzey denizaşırı pazarlara ihracatı yapılan ilk yerli saf elektrikli kamyonet oldu. 2019 yılında XCMG'nin saf elektrikli madencilik damperli kamyonu E700 Yeni Zelanda'ya ihraç edildi. Bu model, saf elektrikli araç entegrasyon teknolojisine sahiptir, günde 600 ton taşıma kapasitesi vardır ve pil kapasitesinin yalnızca %8'ini kullanır, bu da günde yalnızca 4 $'a eşdeğerdir. Aynı koşullar altında dizel yakıtla çalışan bir kamyon yaklaşık 90 litre dizel kullanır, bu da 125 $'a denk gelir. Kısacası müşteriler kullanım maliyetinden büyük ölçüde tasarruf sağlarlar.

XCMG'nin saf elektrikli araçları gruplar halinde Okyanusya'ya ihraç edilmekte ve dünyanın üst düzey pazarları tarafından tanınmaktadır, bu da XCMG'nin düşük karbonlu dönüşümünü sağlamak için "yeşil bir reçete" oluşturmak adına yapılan karbon nötrlüğünün yalnızca bir yönünü oluşturmaktadır. Son yıllarda XCMG, yeşil tasarımdan yeşil satın almaya, yeşil üretimden yeşil geri dönüşüme kadar tüm süreci önceden planlamış, "yeşil gelişim" kavramını ürünlerinin yaşam döngüsünün her halkasından geçer hale getirmiştir.

Ürünler açısından XCMG, "XCMG ürünlerinin adeta birer el sanatları eseri haline getirilmesi için lider teknolojilerin kullanılmasını" teknik kalite stratejisine uygun olarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca XCMG, aktif olarak yeşil ve çevre dostu ürünlerin geliştirilmesine öncülük etmektedir. 2009 yılında XCMG, sektörde LPG enerjisi kullanan ürünlerin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Şu anda, XCMG’nin elektrikli ürünleri vinçler, ekskavatörler, yükleyiciler, diğer inşaat makineleri ve ağır kamyonlar dahil olmak üzere 11 ürün kategorisini kapsamaktadır.

Aynı zamanda XCMG, lityum pil teknolojisinin Ar-Ge ve geliştirmesini hızlandırmıştır. Böylece yeni enerji araç teknolojileri ve endüstriyel gelişim için yeni bir yol belirlenmiştir. Elektrikli forkliftler, elektrikli istifleyiciler, elektrikli ekskavatörler vb. ürünler ile yeni çağa öncülük etmektedir ve elektrikli yükleyici kontrol sistemi ile ulusal seviyede bir buluş patenti almıştır. XCMG, yeni enerji alanlarına da girme planları yapmakta ve küresel eğilime öncülük etmek için teknolojik yeniliğe dair "ilk hamlesini" gerçekleştirmektedir.

XCMG'nin 33. Bauma Fuarı'ndaki Yeni Enerji Ürünlerinin Listesi

XCMG'nin bu bauma fuarında sergilediği yeni enerji ürünlerinin tümü, enerji tasarrufu ve çevre koruma performansları ile Avrupa’nın üst düzey pazarlarında müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmıştır ve inşaat makineleri endüstrisindeki en son teknolojiyi ve akıllı inovasyonu tam olarak yansıtmaktadır.

 

Resimde dünyanın ilk arazi tipi hibrit vinci XCA60EV gösterilmektedir. Bu yeni enerji vinci maksimum 60 ton kaldırma kapasitesine ve 48 metre bom uzunluğuna sahiptir. Araç hızlanma performansında, tırmanma performansında ve yakıt ekonomisinde yeni zirvelere ulaşmıştır.

 

Bu eklemli bomlu hava çalışma platformu kompakt bir yapıya, güçlü yük ve sürüş kabiliyetine, uzun pil ömrüne, enerji tasarrufuna ve çevre korumasına sahiptir. Verimli ve temiz bir inşaat ortamı yaratabilir ve yeşil bir çalışma deneyimi sağlayabilir niteliktedir.

 

Bu elektrikli tahrikli sıfır emisyonlu ekskavatör düşük titreşime ve gürültüye sahiptir ve güvenlik ile çevre koruma açısından gelişmiş performans sergilemektedir.

 

Bu kompakt yükleyici, geleneksel yakıtla çalışan modellere göre %70 daha fazla enerji verimliliğine sahiptir ve makine-insan-çevre üçlüsünün sürdürülebilirliğinde öncülük edecek niteliktedir.

 

Bu görseldeki makine ise, 3,5 tonluk karşı dengeli forkliftin lityum akülü versiyonudur. Güvenilirliği, konforu, enerji tasarrufu, uyarlanabilirliği ve bakım kolaylığı oldukça geliştirilmiştir.

Geleceğe Bakış

Teknolojik yenilik ve uluslararasılaşma XCMG’nin iki ana stratejisidir. Uluslararası gelişim açısından, yatırım yapmaya, yerelleşmeye, şeffaflığa ve denetime dikkat etmeye çalışılmaktadır. XCMG bu şekilde uluslararası toplumun nitelikli kuruluşlarından olmaya devam edecektir. Bu yılın ilk yarısında XCMG'nin ihracat hacmi iki katına çıkmıştır ve dünya inşaat makineleri endüstrisinde tartışmasız lider konumundadır. XCMG'yi yüzlerce yıllık geçmişi olan dünya çapında tanınmış bir şirket haline getirmek istemekteyiz.

Teknolojik yenilik açısından, "çift karbon" stratejik hedefinin sürekli uygulanmasıyla, inşaat makineleri pazarı yeşil, akıllı ve insanlara gerek bıramayacak bir yönde gelişmeye başlamıştır. Değişim dalgasının içinde duran tüm işletmelerin, sektörün mevcut durumunu ve geleceğini görmeye; kullanıcı ihtiyaçlarını ve pazardaki değişiklikleri anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. XCMG son yıllarda "inovasyon odaklı, akıllı üretim" yönünde ilerleme çizgisine bağlı kalmış; zamana ayak uyduran "ürün, akıllı üretim ve kullanıcı açılarından görüşler ile bezenen ekolojik görüşler" oluşturmuştur.

XCMG'nin yeni enerjiler kullanan ürünlerinin pazara giriş oranının 2035 yılına kadar %35'i aşacağı tahmin edilmektedir. "Çift karbon" hedefinin zorluğuyla karşı karşıya kaldığımız kilit alanlarda, endüstriyel zincir ve tedarik zinciri doğrultusunda ilerlemek için XCMG şu an önemli bir noktada bulunmaktadır. Küresel inşaat sektörü ve müşterileri için net karbon değeri nasıl yaratılır? XCMG bu sorunun cevabını eylemlerle vermektedir.